פינגווין

בית כסף למכירת גלידות איכותית, קרפים ופנקייקים

שמות המגישים

ח'4 אשדוד

ביה"ס:

ז' אשדוד

כיתה:

ח

עיר:

אשדוד

WhatsApp-Image-2021-04-13-at-14.13.06.jpg

פרטי העסק

שם העסק:

פינגווין

תחום הפעילות:

גלידריה

שנת ההקמה:

1951

טלפון:

שעות פתיחה:

ראשון עד חמישי בין השעות 10:00-23:00 וברחוב תע"ש 14 עד שעה 24:00.​ שישי עד שעה 16:00 ומוצ"ש חצי שעה מצאת שבת ועד חצות

אתר:

רשתות חברתיות:

כתובת:

רוטשילד 43 כפר סבא

 • פינגווין בתחילת הדרך

  הכל התחיל שסבא וסבתא שלי, לנה וצבי היו במחנה אושוויץ וחלמו לעלות לארץ ישראל , מספר צביקה קריסטל , "הם דיימנו שארץ ישראל היא מקום חם ושהם יפתחו גלידריה וימכרו אותה לסובבים. בפולין היה שלגון בצבעי שחור לבן שנקרא פינגווין.
  בשנת 1949 הם הגיעו למעברה בכספר סבא והחליטו להגשים את החלום. במעברה הם פגשו בחור שהגיע מבולוניה באיטליה, ואיתו סבא שלי נסע לחודשים, למד את מקצוע הגלאטו איטלקי, חזר לארץ עם מכונת גלידה שהזמין והתחיל ליישם את מה שלמד. בהתחלה היה מייצר כל יום מיכל גלידה או שניים, מעמיד אותם בדלפק והולך שהם הסתיימו. לאט לאט העניינים החלו לצבוא תאוצה וסבי רכש עוד מכונות וציוד, זו ממש יזמות של שנות החמישים. עד היום אנחנו מכינים את הגלידות עם אותן מכונות מקוריות , שומרים על האיכות , מפתחים את העיצוב והמקום אבל לא משנים שום דבר בטעם.

  Slider Image
 • פינגווין כיום

  גם עלינו הקורונה השפיעה בצורה מדאיגה וקשה. אני מסתכל אחורה על 68 שנות גלידה מפוארות וכואב לראות איך נגיף קטן מצליח לפגוע ככה. מסביבנו עסקים קטנים נסגרים ואנשים חיים בחרדות. גם לי יש מחויבויות ואין רוגע ושלווה כמו בימים שהעסק דופק. העסק שלנו ירד במכירות הגלידה בכ- 50-60 אחוז. כדי להמשיך בכל הכוח ניסינו לעשות פעילויות של משלוחים או שיתופי פעילה עם כרטיסים כמו "תן ביס". זה נחמד ומביא טראפיק אבל בסופו של דבר זה מגלגל כסף כי עלות העסקה הופכת ליקרה. אותו דבר קורה גם במשלוחים, שההוצאה עליהם מפחיתה מהרווח שגם ככה נפגע. למרות הכל – כשאין ברירה אז אין ברירה ואנחנו מנסים לחשוב על דרכים יצירתיות להתפתח כמו פתיחת מועדון לקוחות חדש, פעילות בפייסבוק ובדיגיטל, פרסומי וואטסאפ בכל מיני קבוצות ואפילו הסעות ייעודיות. כולנו נרתמנו למערכה והחלטנו לא לחכות לפיצויים מהמדינה אלא להישאר אקטיביים

  Slider Image
 • פינגווין עם הפנים לעתיד

  יצרנו אפליקציה על מנת שהעסק יוכל לחסוך כסף בחשבונות החשמל ולהתייעל מבחינה אנרגטית